Britská vláda zvažuje, že odsouzeným vězňům rozdá iPady

14.12.2015 - Martin Reichman

Vězňové v Británii se možná dočkají zajímavé změny. Kromě vězeňského mundúru by mohli začít fasovat iPady


Reklama

Pokud britský ministr spravedlnosti schválí návrh svého poradce sira Martina Nareye, mohou se vězňové na ostrovech těšit na zajímavou změnu. Poradce ministra navrhuje vybavit vězně iPady. Jeho návrh má zlepšit počítačovou gramotnost odsouzených a umožnit jim lepší sociální kontakt s jejich rodinami.

Facebook míří za mříže

Vězňové podle poradce ministra tráví příliš mnoho času v celách zcela pasivně a je třeba tento promarněný čas lépe využít. „V roce 1982 jsme se báli, jaký dopad bude mít, pokud budou mít vězňové na celách rádio. Dnes víme, že se žádné negativní scénáře nenaplnily,“ řekl pro britský Telegraph Martin Narey. Moderní způsoby komunikace prostřednictvím Skype nebo FaceTime by podle Nareye odsouzencům umožnily udržet si vztahy s rodinou i během výkonu trestu. Jeho návrh má nyní na stole ministr spravedlnosti Michael Gove, který se k uvažované novince zatím nevyjádřil.

TIP: Přežít za mřížemi: Nejtvrdší věznice světa

Návrh ministerského poradce podporuje také bývalý ředitel školy a současný poradce ministra v otázce vězeňství Dame Sally Coates. Podle něj by čas, který vězňové stráví s moderní technikou, mohl příznivě ovlivnit jejich schopnost najít si po propouštění práci a začlenit se zpět do společnosti.

  • Zdroj textu:

    The Telegraph

  • Zdroj fotografií: Shutterstock, Apple

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Hackeři ovládají mnoho důmyslných způsobů, jak se dostat k vašim citlivým údajům.

Zajímavosti

Do největší floridské zoo zavítala tento týden veterinární zubařka Jamie Berningová. Do jejího zubařského křesla zde během tří dnů usedla (či spíše ulehla) pestrá směsice zvířecích obyvatel. Doktorka Berningová se zde v rámci „týdne zubů“ podívala na zoubek gorilímu samci, lvici, šimpanzovi, tapírovi, vydře nebo třeba hrabáči kapskému.

Revue

S velkými pelagornitidy se další ptáci Antarktidy období eocénu nemohli vůbec měřit

Věda

Tato kreveta harlekýn by podle některý zoologové měla být samostatným druhem Hymenocera elegans, který je jasně rozlišitelný podle modrých okrajů skvrn.

Příroda

Cesta mezihvězdného poutníka Sluneční soustavou.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907