Reklama


Britská vláda zvažuje, že odsouzeným vězňům rozdá iPady

14.12.2015 - Martin Reichman

Vězňové v Británii se možná dočkají zajímavé změny. Kromě vězeňského mundúru by mohli začít fasovat iPady


Reklama

Pokud britský ministr spravedlnosti schválí návrh svého poradce sira Martina Nareye, mohou se vězňové na ostrovech těšit na zajímavou změnu. Poradce ministra navrhuje vybavit vězně iPady. Jeho návrh má zlepšit počítačovou gramotnost odsouzených a umožnit jim lepší sociální kontakt s jejich rodinami.

Facebook míří za mříže

Vězňové podle poradce ministra tráví příliš mnoho času v celách zcela pasivně a je třeba tento promarněný čas lépe využít. „V roce 1982 jsme se báli, jaký dopad bude mít, pokud budou mít vězňové na celách rádio. Dnes víme, že se žádné negativní scénáře nenaplnily,“ řekl pro britský Telegraph Martin Narey. Moderní způsoby komunikace prostřednictvím Skype nebo FaceTime by podle Nareye odsouzencům umožnily udržet si vztahy s rodinou i během výkonu trestu. Jeho návrh má nyní na stole ministr spravedlnosti Michael Gove, který se k uvažované novince zatím nevyjádřil.

TIP: Přežít za mřížemi: Nejtvrdší věznice světa

Návrh ministerského poradce podporuje také bývalý ředitel školy a současný poradce ministra v otázce vězeňství Dame Sally Coates. Podle něj by čas, který vězňové stráví s moderní technikou, mohl příznivě ovlivnit jejich schopnost najít si po propouštění práci a začlenit se zpět do společnosti.

  • Zdroj textu: The Telegraph
  • Zdroj fotografií: Shutterstock, Apple

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Naprostá většina pacientů má potíže s jednou ze čtyř skupin podnětů. Jsou to zvířata (myši, hmyz, pavouci, hadi), prostředí či přírodní jevy (voda, výšky, bouřky), situace (pobyt ve stísněných prostorách), krev či zranění (například strach z injekcí, medicínských zákroků a podobně).

Zajímavosti
Revue

Papež Jan VIII. porodil přímo uprostřed procesí kardinálů na římské ulici Via Sacra.

Historie

Uran má tak výrazný sklon rotační osy, jako kdyby kolem Slunce „válel sudy“

Vesmír

Rak bahenní v přirozeném prostředí

Příroda

Nový robot si poradí s nábytkem IKEA

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907