Bundeswehr raději bez žen?

26.09.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Příslušnice německého Bundeswehru, konkrétně 413. tankového praporu, během zimního cvičení, které navštívila německá ministryně obrany Ursula von der Leyen v lednu 2014. Povšimnout si lze zejména speciální zimní kamufláže a systému Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), který prostřednictvím vysílání a zachycování laserových paprsků umožňuje simulaci bojových podmínek. Vyzbrojena je útočnou puškou Heckler & Koch G36, která byla do výzbroje německé armády zařazena v roce 1995 jako náhrada za pušku G3. Podle nedávno zveřejněné zprávy vidí většina příslušníků Bundeswehru integraci žen do ozbrojených sil jako problematickou. Možnost vstoupit do německé armády mají ženy již deset let.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907