Čeho se dočkají stresovaní rodiče? Obézních dětí!

09.11.2015 - Stanislav Mihulka

Stres latinskoamerických rodičů v USA je slušnou zárukou pro obezitu u jejich dětí


Reklama

Vědci zatím spojovali stres dospělých s jejich vlastní obezitou. Nová studie ale vůbec poprvé spojuje stres rodičů s obezitou jejich potomků. Silně stresovaní rodiče mají podle něj dvakrát větší šanci mít obézní děti.

Výzkum se týkal obyvatel Spojených států latinskoamerického původu, mezi nimiž je často k vidění jak stres, tak i obezita. Vědci vzali v úvahu věk, místo narození, bydliště a podobné údaje a nakonec dospěli k závěru, že rodiče, kteří byli pod tlakem tří a více trvalých stresů, mají s více než dvojnásobnou pravděpodobností obézní děti.

Právě na stres se teď mohou zaměřit odborníci, kteří bojují proti obezitě mezi dospělými i mezi dětmi. Mohli by zabít dvě mouchy jednou ranou.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Obesity Society

  • Zdroj fotografií: Albanianp / Wikipedia CommonsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907