Čeho se dočkají stresovaní rodiče? Obézních dětí!

09.11.2015 - Stanislav Mihulka

Stres latinskoamerických rodičů v USA je slušnou zárukou pro obezitu u jejich dětí


Reklama

Vědci zatím spojovali stres dospělých s jejich vlastní obezitou. Nová studie ale vůbec poprvé spojuje stres rodičů s obezitou jejich potomků. Silně stresovaní rodiče mají podle něj dvakrát větší šanci mít obézní děti.

Výzkum se týkal obyvatel Spojených států latinskoamerického původu, mezi nimiž je často k vidění jak stres, tak i obezita. Vědci vzali v úvahu věk, místo narození, bydliště a podobné údaje a nakonec dospěli k závěru, že rodiče, kteří byli pod tlakem tří a více trvalých stresů, mají s více než dvojnásobnou pravděpodobností obézní děti.

Právě na stres se teď mohou zaměřit odborníci, kteří bojují proti obezitě mezi dospělými i mezi dětmi. Mohli by zabít dvě mouchy jednou ranou.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Obesity Society

  • Zdroj fotografií: Albanianp / Wikipedia Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlatá mísa z Ebreichsdorfu.

Věda
Zajímavosti

Krabí mlhovina (vpravo) představuje zřejmě nejslavnější pozůstatek supernovy (SN 1054). Její explozi zaznamenali čínští hvězdáři v roce 1054. Vlevo dole pozůstatek Tychonovy supernovy (SN 1572), jež byla jako jedna z mála viditelná pouhýma očima. Vlevo nahoře Cassiopea A, nejjasnější zbytek po supernově (v radiovém oboru). Světlo z výbuchu k nám dorazilo zřejmě před 350 lety.

Vesmír

Před zpozorováním odstřelovačem chrání prostor pohybu i prostá maskovací síť. Na snímku americký voják v Koreji, 1952.

Válka

Marii Terezii na dobru poddaných nezáleželo tak, jak se traduje. Důležitější byl stabilní stát.

Historie

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907