České Švýcarsko: Skalní dómy v rudém hávu

08.06.2013 - 100+1

<p>V první polovině 20. století proslulo město Kolmanskop jako bohaté naleziště diamantů.</p>

V první polovině 20. století proslulo město Kolmanskop jako bohaté naleziště diamantů.


Reklama

Pamatujete na onu památnou větu z filmu Smrt krásných srnců, pronesenou ústy herce Lubora  Tokoše? „Příroda je kýč – ale krásnej,“ řekl tehdy zasněně. Do poslední tečky to platí o Českém Švýcarsku, nejmladším ze čtyř českých národních parků, kde je snění při západu slunce téměř povinné. Pohádková krajina se nachází v oblasti Labských pískovců hranici s Německem a u našich sousedů má dvojče pojmenované Saské Švýcarsko. Místo se stalo kvůli svému romantickému rázu mimořádně vyhledávaným už v druhé polovině devatenáctého století a inspirací pro mnohé malíře.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907