Cesta do šrotu: Divoký manévr vysloužilého trajektu

26.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Sloužila téměř 28 let, za svůj život 4× změnila své jméno a přes Lamanšský průliv přepravila miliony cestujících - řeč je o 170 metrů dlouhém trajektu Ostend Spirit. Podobně jako vysloužilá auta končí na vrakovištích, i tyto mořské kolosy čeká po ukončení jejich životnosti cesta do šrotu. Jak taková cesta na turecké vrakoviště vypadá, se můžete podívat v následujícím videu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V minulosti sestávaly nejjemnější látky z více než dvou set vláken na centimetr čtvereční a zdobily je také výšivky. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vedle pilota má Air Car pojmout i trojici spolucestujících. (foto: Profimedia/Lazzarini Design)

Revue

Mohutný výron koronální hmoty na snímku sondy SOHO

Vesmír

Archeologům se poprvé podařilo nalézt zbytky dřevěných hrotů z římské éry, které měly odradit útočníky. Hroty fungovaly podobně jako ostraný drát nebo žiletkový plot. (ilustrační foto: Unsplash, Hunter JamesCC0)

Věda

Pohled z planiny Omalos na vrcholky Bílých hor (Lefka Ori) s divokými růžovými tulipány (Tulipa bakeri) a fialovými sasankami věncovými (Anemone coronaria) v popředí. (foto: Cedrik a Štěpánka Haškovcovi - se souhlasem k publikování)

Příroda

Stříbro nalezené v Kutné hoře vedlo krále k vydání horního zákoníku a ražbě pražských grošů, „tvrdé měny“ středověku. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907