Cesta na západ: Robot Curiosity na cestě k hoře Mount Sharp

08.02.2014 - Redakce

Cesta údolím -<p>Údolí, kterým projete robot Curiosity poté, co zdolal písečnou dunu</p>
Cesta údolím -

Údolí, kterým projete robot Curiosity poté, co zdolal písečnou dunu


Reklama

Aby si tolik nepoškozoval svá kola, snaží se rover Curiosity vyhýbat ostrým kamenům. Proto se team řídící robota rozhodl, že na cestě k Mount Sharp projede raději skrze písečné duny než polem hornin s ostrými hranami. Přejezd dun je ale nebezpečný, protože rover může zapadnout do písku; ostatně v písku zůstal trčet robot Opportunity. Tento pohled byl pořízen kamerou Mastcam.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASADalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Naši předkové kočky využívali skutečně všestranně. (foto: PexelsCC0)

Historie

Polar Bear 81 

autor: Bob Chiu | čestná zmínka v kategorii: Cesty a dobrodružství

Každý rok mezi říjnem a listopadem se lední medvědi vydávají k zamrzlému Hudsonovu zálivu v Kanadě za potravou. Ve stejné době tam proto turistické agentury vozí zájemce v otevřených nákladních vozech, aby se mohli k šelmám přiblížit doslova na dosah. (foto: SIPA, Bob Chiu)

Revue

Sovětská obrana byla velmi propracovaná a zahrnovala i mnoho linií zákopů a protitankové opěrné punkty. Zde vidíme sovětské vojáky s kulometem Maxim. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Světlé šmouhy (v pravé části) jsou dobře patrné na snímku pořízeném satelitem Landsat 8 ze 4. dubna 2015. (foto: NASA Earth Observatory, CC0)

Věda

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907