Charita v barvě indiga: V San Francisku džínsy pokryly fotbalové hřiště

09.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

V rámci charitativní akce spojené se sběrem použitých džínsů se firmě Levi’s podařilo během dvou týdnů sesbírat přibližně 18 850 kalhot o celkové váze 2 tun. Použité kalhoty byly ještě před svým transportem do center charity rozloženy na ploše stadionu profesionálního klubu amerického fotbalu San Francisco 49ers. Džínsy zde 50 dobrovolníků, vedených umělkyní Hannah Stizer, rozprostřelo přes téměř celou plochu fotbalového hřiště a v jeho samotném středu vytvořili univerzálně známý piktogram recyklace. Akce měla upozornit na možnost darování oblečení potřebným.

 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Whitney Dinneweth

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Autoportrét roveru Curiosity na náhorní plošině Naukluft na úpatí Mount Sharp.

Vesmír

Nesourodá dvojice z Pompejí zahynula strašnou smrtí v pyroklastickém mračnu.

Věda

Landwasserský viadukt je jednokolejný šestiklenbový zakřivený železniční viadukt, který se vine nad švýcarskou říčkou Landwasser a spojuje zastávky Alvaneu a Filisur. Na své jihovýchodní straně ústí do 216 metrů dlouhého Landwasserského tunelu. Viadukt navrhl Alexander Acatos a v letech 1901 až 1902 jej postavila firma Müller & Zeerleder. Stavba, která se nachází ve výšce přes tisíc metrů nad mořem, je 65 metrů vysoká a na délku měří 136 metrů. Od roku 2008 je viadukt součástí kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Revue

Situace zachycená na tomto snímku nebývá příliš často k vidění. Obrázek samice medvěda hnědého s mládětem na zádech má však logické vysvětlení.

Příroda

Interiér londýnské kavárny na přelomu 18. a 19. století. Ženská petice proti pití kávy vylíčila kafaře jako neschopné impotenty.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907