Zámek Château de Chambord: Krasavec pro krasavici

09.06.2013 - David Bimka


Reklama

Jarní soumrak padá na zámek Chambord v údolí řeky Loiry. Honosné sídlo z šestnáctého století patří mezi nejfotogeničtější historické stavby ve Francii. Nespočetné věže a věžičky unikátní francouzské renesance, která kloubí italské a místní vlivy, mu dodávají téměř pohádkový charakter. A ten odpovídá důvodu jeho vzniku – milostnému románku. Král Francois I. jej nechal vystavět, aby mohl být blízko své milence Claude, komtesy z Thoury. Nebyla to ledajaká dáma, patřila k mimořádně mocné rodině Rohanů. Jeden z největších skvostů Francie se nachází poblíž historického města Orleans.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907