Chcete povýšení? Oblékněte se jako váš šéf

17.10.2014 - redakce 100+1

Zaměstnanci mají sklon napodobovat ve stylu oblékání své nadřízené. Prý tím mohou zvýšit svou šanci na kariérní postup


Reklama

Chování zaměstnanců na pracovišti je v poslední době stále častějším námětem psychologických studií. Jedna z nich zjistila, že napodobování stylu oblékání šéfa může zvýšit naději na povýšení. Víc než polovina zaměstnanců přiznává, že se nechává ovlivnit tím, co nosí jejich nadřízený či kolegové. V 61 procentech případů jsou přesvědčeni, že když se podobně oblékají, je atmosféra na pracovišti lepší a produktivnější. Přibližně 32 procent zaměstnanců nosí to, co jejich kolegové, zcela nevědomky dva až tři dny v týdnu.

Šéfové rozhodně nejsou vůči lichotivé snaze podřízených o napodobení své image imunní. Celkem 68 procent z nich připouští, že těmto zaměstnancům věnují větší pozornost a že u nich mají pomyslné body navíc.

Podle psycholožky Karen Pineové jsme podvědomě přitahováni k lidem, kteří jsou nám podobní, protože rozdíly představují hrozbu. Prostě se cítíme bezpečněji, když jsme shodně oblečení. Kromě toho styl oblékání lidi sjednocuje, což se v práci odrazí na soudržnosti celého kolektivu. „Šéfové často jmenují či povyšují lidi, kteří jsou jim podobní. Výbory jsou také známé tím, že si volí členy ke svému obrazu. Oblečení ve zkratce říká, kdo jsme a jací jsme, ale z výzkumů také vyplývá, že může osobnost člověka změnit,“ dodává Pineová. 

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: USA Network

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907