Chcete vypadat naštvaně a agresivně? Noste červenou

13.05.2015 - Stanislav Mihulka

Jestli si muž na sebe chce vzít oblečení červené barvy, měl by si být vědom důsledků


Reklama

Muži by měli pečlivě zvažovat, v jaké barvě oblečení chodí mezi lidi. Doporučují to britští vědci, kteří studovali reakce dobrovolníků na snímky mužů v tričkách různé barvy. Padesát mužů a padesát žen v jejich experimentech ohodnotilo muže v červeném tričku jako naštvanější a agresivnější, než muže v modrém nebo šedivém tričku.

Není tajemstvím, že červená barva mezi zvířaty často znamená agresi. Vědci předpokládají, že i my jsme sdělili od dávných předků sklon ke zrudnutí tváří u mužů vzteky. Červená barva má očividně vliv na náš mozek. Je to krásně vidět v naší kultuře. Není to náhodou, že různé výstrahy a zákazy doprovází červená barva a že právě červená na semaforech znamená „stůj“.

Vědci proto naléhavě doporučují, aby lidé a obzvláště muži zvažovali jakou barvu si na sebe berou. V některých sociálních situacích, jako jsou důležité schůzky anebo přijímací pohovory, kdy nejde o zastrašení protivníka, není červená barva tou nejšťastnější volbou. Na druhou stranu, řada sportovních týmů nosí červené dresy a jistě vědí proč.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Durham University, Biology Letters

  • Zdroj fotografií: Takeaway / Wikimedia Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Historie
Reklama

Magnetické pole Jupiteru. Vlevo měsíc Io.

Vesmír

Mexické tučnice většinou tvoří dva typy růžic – letní masožravé a zimní s kratšími, sukulentními listy, díky nimž rostlina přečkává suché období. Listy zimních růžic jsou křehké, snadno se odlomí a jednotlivé listy jsou pak schopné zakořenit. Některé druhy mají báze listů zapuštěné v zemi, a tak se chrání před vyschnutím či v suchém ročním období vytvářejí pod povrchem země šupinaté cibulky.

Květy tučnic jsou opylovány hmyzem. Semena těchto rostlin jsou jemná, mají strukturovaný povrch. Ve vodě se díky tomu na jejich povrchu drží bubliny, které semena nadnášejí a umožňují jejich šíření pomocí menších i větších vodních toků. Na snímku Tučnice ocasatá (Pinguicula moranensis). Snad nejznámější, často pěstovaný druh tropické tučnice

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907