Čínský farmář pěstuje hrušky ve tvaru Buddhy

29.08.2014 - Martin Reichman

Zatímco Evropané řeší správné zakřivení banánů a správnou velikost okurek, čínský farmář Gao Xianzhang pěstuje hrušky připomínající malé Buddhy


Reklama

Gao Xianzhang se tvarování hrušek věnuje přibližně šest let, malé ještě nezralé plody uzavírá do plastových forem, ve kterých pak hrušky dozrávají a získávají svůj neobvyklý tvar. Hrušky zatím farmář nabízí pouze ve své domovské vesnici Hexia v severní Číně, plánuje ale proniknout i do obchodních řetězců.

Zajímavého nápadu se rychle chopila firma Fruit Mold, která kromě forem na hrušky nabízí i podobné formy pro okurky, které jim dají tvar hvězdy nebo srdce, či melounů ve tvaru krychle. Formy pro "Buddha hrušky" firma nabízí za 4$, za hranatý meloun zaplatíte 18$.

  • Zdroj textu:

    incrediblethings.com

  • Zdroj fotografií: incrediblethings.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907