Kontroverzní čínský festival psího masa se blíží: Uskuteční se i přes úřední zákaz

10.06.2015 - Martin Reichman

Čínské město Jü-lin se každoročně během letního slunovratu ponoří do psí a kočičí krve. Právě 21. června zde totiž probíhá kontroverzní slavnost, spojená se s masivním zabíjením psů a koček a jejich konzumací


Reklama

Čínské úřady v loňském roce festival oficiálně zakázaly, šetření aktivistů a ochránců zvířat z HSI (Humane Society International) ale ukazují, že místní obchodníci na festival pilně připravují. V klecích tak opět končí tisíce psů a koček. Zabíjení psů a koček není v Číně zakázáno a tím pádem ani postihováno. Úřady v Jü-lin tak v podstatě zakázaly jen konání konkrétního festivalu, proti obchodníkům a firmám zpracovávajícím psí a kočičí maso ale zasáhnout nemohou.

Výpovědi ochránců zvířat odhalují, že mnoho utracených koček a psů má až do své smrti na krku obojek. Jde tak s největší pravděpodobností o ukradené domácí mazlíčky, které překupníci prodali na černém trhu. Čínské tradice připisují psímu masu léčivé účinky, včetně zvýšení sexuální výkonnosti u mužů.

Psi a kočky ale nekončí na talíři jen v Číně, na počátku tohoto roku aktivisté z HSI objevili psí farmu v jihokorejském Soulu. Majitele farmy aktivisté přesvědčili, aby se psů vzdal a změnil způsob obživy. Podle serveru The Huffington Post mu HSI nabídla 2500 dolarů (asi 58 tisíc korun), aby místo si místo psí farmy založil farmu na borůvky. Korejec s návrhem nakonec souhlasil.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, The Independent, The Huffington Post

  • Zdroj fotografií: Humane Society InternationalDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907