Kontroverzní čínský festival psího masa se blíží: Uskuteční se i přes úřední zákaz

10.06.2015 - Martin Reichman

Čínské město Jü-lin se každoročně během letního slunovratu ponoří do psí a kočičí krve. Právě 21. června zde totiž probíhá kontroverzní slavnost, spojená se s masivním zabíjením psů a koček a jejich konzumací


Reklama

Čínské úřady v loňském roce festival oficiálně zakázaly, šetření aktivistů a ochránců zvířat z HSI (Humane Society International) ale ukazují, že místní obchodníci na festival pilně připravují. V klecích tak opět končí tisíce psů a koček. Zabíjení psů a koček není v Číně zakázáno a tím pádem ani postihováno. Úřady v Jü-lin tak v podstatě zakázaly jen konání konkrétního festivalu, proti obchodníkům a firmám zpracovávajícím psí a kočičí maso ale zasáhnout nemohou.

Výpovědi ochránců zvířat odhalují, že mnoho utracených koček a psů má až do své smrti na krku obojek. Jde tak s největší pravděpodobností o ukradené domácí mazlíčky, které překupníci prodali na černém trhu. Čínské tradice připisují psímu masu léčivé účinky, včetně zvýšení sexuální výkonnosti u mužů.

Psi a kočky ale nekončí na talíři jen v Číně, na počátku tohoto roku aktivisté z HSI objevili psí farmu v jihokorejském Soulu. Majitele farmy aktivisté přesvědčili, aby se psů vzdal a změnil způsob obživy. Podle serveru The Huffington Post mu HSI nabídla 2500 dolarů (asi 58 tisíc korun), aby místo si místo psí farmy založil farmu na borůvky. Korejec s návrhem nakonec souhlasil.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, The Independent, The Huffington Post

  • Zdroj fotografií: Humane Society International

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Největší dosud objevený exemplář Tyrannosaura rexe, pojmenovaný podle své objevitelky, paleontoložky Sue Hendricksonové „Sue“, měří na délku 12,3 metru a zaživa vážil až kolem 9500 kilogramů.

Věda
Zajímavosti

Mapa bitvy u Liberce. Vlevo rakouský polní maršál hrabě Christian Moritz von Königsegg-Rothenfels, vpravo pruský vévoda August Wilhelm Braunschweig-Bevern.

Historie

Jelenům wapiti v Yellowstonu téměř vůbec nevadí možnost, že se mohou setkat s vlčí smečkou, přestože na vlky každých 7 až 11 dní skutečně narazí. Během zimy obývá park okolo pěti tisíc jelenů, v létě až kolem 20 tisíc kusů...

Příroda

Kilo a půl humra si v newyorské restauraci dáte zhruba za 35 dolarů (750 Kč). Cena právě uloveného zvířete se v USA pohybuje okolo 7 dolarů za libru (150 korun za půl kilogramu). 

Zajímavosti

Astronaut Piers Sellers během výstupu do otevřeného prostoru v rámci mise STS-121.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907