Čínský hotel z budoucnosti: Podkova na břehu jezera Taihu

05.08.2013 - Jan Miklín

Budova nového čínského hotelu v Huzhou může připomínat ledacos: obří podkovu, zabořenou pneumatiku nebo prsten. V každém případě ale tato sedmadvacetipatrová stavba zaujme na první pohled


Reklama

Město Huzhou, od starověku známé jako „Město hedvábí“ a považované za jedno z rodišť slavné čínské čajové kultury, leží nedaleko Šanghaje na břehu jezera Taihu. Právě z vod třetího největšího čínského sladkovodního jezera vyrůstá sto metrů vysoký a sto šestnáct metrů široký prstenec hotelu, designovaný čínským architektem Yansong Ma.

Ten navrhl stavbu, inspirovanou přírodou i gotickými oblouky, využívající nejmodernější technologie a hotelovým hostům poskytující veškery možný komfort. Jeho součástí je 321 pokojů a čtyřicet apartmánů – mnohé s krásným výhledem na jezero a všechny s vlastním balkónem i mramorem vyzdobenou koupelnou – a také lázně využívající zdejších horkých pramenů. Interiér spojuje tradiční s moderním, světové s čínským: vstupní lobby osvětluje dvacet tisíc křišťálových lampiček, na podlahu byl použit jadeit z Afghánistánu a brazilský křemen, výzdobu tvoří moderní artefakty inspirované klasickým čínským uměním. Cena dvoulůžkového pokoje začíná na zhruba 8000 Kč za noc.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Sheraton Hotel

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907