Čínský hotel z budoucnosti: Podkova na břehu jezera Taihu

05.08.2013 - Jan Miklín

Budova nového čínského hotelu v Huzhou může připomínat ledacos: obří podkovu, zabořenou pneumatiku nebo prsten. V každém případě ale tato sedmadvacetipatrová stavba zaujme na první pohled


Reklama

Město Huzhou, od starověku známé jako „Město hedvábí“ a považované za jedno z rodišť slavné čínské čajové kultury, leží nedaleko Šanghaje na břehu jezera Taihu. Právě z vod třetího největšího čínského sladkovodního jezera vyrůstá sto metrů vysoký a sto šestnáct metrů široký prstenec hotelu, designovaný čínským architektem Yansong Ma.

Ten navrhl stavbu, inspirovanou přírodou i gotickými oblouky, využívající nejmodernější technologie a hotelovým hostům poskytující veškery možný komfort. Jeho součástí je 321 pokojů a čtyřicet apartmánů – mnohé s krásným výhledem na jezero a všechny s vlastním balkónem i mramorem vyzdobenou koupelnou – a také lázně využívající zdejších horkých pramenů. Interiér spojuje tradiční s moderním, světové s čínským: vstupní lobby osvětluje dvacet tisíc křišťálových lampiček, na podlahu byl použit jadeit z Afghánistánu a brazilský křemen, výzdobu tvoří moderní artefakty inspirované klasickým čínským uměním. Cena dvoulůžkového pokoje začíná na zhruba 8000 Kč za noc.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Sheraton HotelDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když si někdo kýchne na Mount Everestu, jeho patogeny mohou na místě vydržet i staletí. (foto: Wikimedia Commons, TirthakanjiCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už šestý rok v řadě stalo Finsko, Česko skončilo stejně jako loni osmnácté. (foto: Shutterstock)

Revue

Libušín a Maměnka v současné podobě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Pozemský Měsíc není ve srovnání s ostatními souputníky žádným trpaslíkem. (foto: Unsplash, Drew TilkCC0)

Vesmír

Albrecht Dürer na terase svého domu, obraz od Williama Bella Scotta. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Italský voják vyzbrojený kulometem Breda, Jugoslávie 1941. (foto: Wikimedia Commons, Regio EsercitoCC BY-SA 4.0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907