Čtyřhektarový portrét v poli: Dívka z písku, kamení a hlíny

28.10.2013 - Jan Miklín


Reklama

Jeden s největších portrétů na světě nedávno vznikl v Severním Irsku. Na svědomí jej má kubánsko-americký umělec Jorge Rodriguez-Gerada. Portrét neznámé dívky z Belfastu připravoval Rodriguez-Gerada několik roků a zabírá plochu čtyř a půl hektarů. Jak takové dílo vzniká? Na ploše bylo nejprve pomocí GPS rozmístěno jedenáct tisíc dřevěných kolíků, které posloužily desítkám dobrovolníků, kteří k vykreslení portrétu použili skoro dva tisíce tun písku, kamení a hlíny. Vlastní tvorba jim trvala čtyři týdny, a výsledkem je portrét, viditelný nejlépe z letadla.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907