Deset pater nad zemí: V Londýně vznikne unikátní nebeský bazén

26.08.2015 - Martin Reichman


Reklama

V roce 1837, v době výstavby nového Londýna, byla čtvrť Nine Elms jen nehostinnou bažinou. O dvě století později se mění v nejprestižnější adresu anglické megapole. Projekt nákladné revitalizace, který odstartoval v roce 2010, zlákal zástupce například velvyslanectví Spojených států nebo třeba Nizozemska, kteří již oznámili plán na přesunutí svých ambasád na novou, prestižní adresu.

Jedním z velkých lákadel nové Nine Elms má být i 90 metrů dlouhý nebeský bazén klenoucí se 10 pater nad zemí. Celoskleněný bazén má být 19 metrů široký a 10 metrů vysoký. Sloužit má obyvatelům zrekonstruovaných domů, které originálním způsobem propojí. Na střeše bude plavcům k dispozici kompletní plážový servis s lehátky a letními bary. Stěny bazénu bude tvořit osm třícentimetrových skleněných desek a projektanti slibují úchvatný výhled na Londýn. Luxus pochopitelně nebude pro každého - ceny nových bytů startují na ceně 600 tisíc liber (v přepočtu přibližně 22 milionů korun).

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Ballymore Group

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907