Devítiletá dívenka staví mobilní přístřešky pro bezdomovce

08.06.2015 - Martin Reichman

Devítiletá Hailey Harvestová se již od útlého věku věnuje charitě. Místní potravinové bance dodává jídlo a pro lidi bez domova vlastnoručně staví jednoduché přístřešky


Reklama

Většina devítiletých dívek tráví svůj volný čas hraním a zábavou. Hailey Harvestová se věnuje charitě. Vlastnoručně staví přístřešky pro lidi bez domova a na zahradě rodičů pěstuje zeleninu, kterou rozdává potřebným.

TIP: Homeless City: Seattle staví nové městečko pro lidi bez domova

Hailey prý s pomocí potřebným začala již v pěti letech, když byla svědkem scény, kdy její matka věnovala sendvič hladovému bezdomovci. Akt milosrdenství malou Hailey natolik oslovil, že v příštích letech věnovala místní potravinové bance přes 45 kilogramů potravin a jen za loňský rok téměř 60 kilogramů jídla.

Nově se dívenka, s pomocí svých rodičů a dědečka, pustila do stavby mobilních přístřešků pro lidi bez domova.

Její domečky na kolečkách měří 2,5 × 1,5 metru, jsou vybavené oknem a uzamykatelnými dveřmi. Přístřešky mají základní zateplení a solární osvětlení. Většina použitého materiálu na stavbu pochází z recyklovaných surovin, část jich nakupuje v místním hobby marketu, ve kterém altruistické dívce vypsali speciální 50% slevu. Prostředky na stavbu Hailey získává částečně od rodičů a z větší části z crowdfundingové sbírky uveřejněné na portálu gofundme.com. Ještě v letošním roce má Hailey v plánu dokončit 12 mobilních přístřešků.

  • Zdroj textu:

    ABC News, Facebook

  • Zdroj fotografií: Hailey Harvest | Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907