Digitální éra vrcholí: Počítačů a chytrých zařízení víc než lidí

10.11.2013 - Zuzana Teličková

Provoz na mobilní síti houstne. Už tento rok se počet mobilních přístrojů schopných napojit se na internet vyšplhá na závratných sedm miliard. Vůbec poprvé tak bude chytrých telefonů, laptopů a tabletů více než obyvatel Země


Reklama

K tomuto závěru došli odborníci společnosti Intel. Podle nich se už nacházíme ve stavu, kdy civilizace každé dva dny produkuje více informací než od počátků své historie do roku 2003. A ani zdaleka ve svém vývoji nebrzdí – naopak. V roce 2015 dojde ke zdvojnásobení počtu mobilních zařízení na patnáct miliard a dále poroste globální objem přenášených dat.

„Už nyní přes každého z nás projdou denně data v objemu více než jeden gigabyte a za tři roky bude každý uživatel generovat denně více než čtyři gigabyty dat,“ ilustruje narůstající množství digitálních nul a jedniček Pavel Svoboda, PR manažer společnosti Intel.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907