Do vesmíru poletí i Leonardo DiCaprio. Sedadlo vedle něj stálo 19 milionů

27.05.2014 - Petr Broža

Virgin Galactic začne příští rok létat do vesmíru. Svoje letenky si už pořídila řada celebrit


Reklama

Rok 2015 bude rokem kosmické turistiky. Do vesmíru se vydá letoun SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic, který nabídne krátký let na hranici vesmíru. Tam stráví pasažéři několik minut ve stavu beztíže, než se vrátí zpět na Zemi.

Standardní letenka stojí 250 000 dolarů, v současné době si ji zakoupilo na sedm stovek pasažérů. Mezi nimi je například Angelina Jolie, Ashton Kutcher, Justin Bieber nebo Leonardo DiCaprio. Místo vedle posledně jmenovaného bylo vydraženo v Cannes v aukci amfAR na podporu výzkumu AIDS za 700 000 eur, tedy skoro milion dolarů (a přes 19 milionů korun). Loni byla vydražena tři místa za celkovou cenu 3,8 milionu dolarů.

SpaceShipTwo letí do vesmíru na dvě etapy. V té první vynese letoun nosné letadlo WhiteKnightTwo do výšky okolo 15 kilometrů. Následně SST zažehne raketové motory a vystoupá do výšky sta kilometrů. Levnější než Virgin Galactic bude raketoplán Lynx společnosti XCOR Aerospace, který bude vynášet turisty jen za 95 tisíc dolarů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: Virgin Galactic

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907