Do vesmíru poletí i Leonardo DiCaprio. Sedadlo vedle něj stálo 19 milionů

27.05.2014 - Petr Broža

Virgin Galactic začne příští rok létat do vesmíru. Svoje letenky si už pořídila řada celebrit


Reklama

Rok 2015 bude rokem kosmické turistiky. Do vesmíru se vydá letoun SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic, který nabídne krátký let na hranici vesmíru. Tam stráví pasažéři několik minut ve stavu beztíže, než se vrátí zpět na Zemi.

Standardní letenka stojí 250 000 dolarů, v současné době si ji zakoupilo na sedm stovek pasažérů. Mezi nimi je například Angelina Jolie, Ashton Kutcher, Justin Bieber nebo Leonardo DiCaprio. Místo vedle posledně jmenovaného bylo vydraženo v Cannes v aukci amfAR na podporu výzkumu AIDS za 700 000 eur, tedy skoro milion dolarů (a přes 19 milionů korun). Loni byla vydražena tři místa za celkovou cenu 3,8 milionu dolarů.

SpaceShipTwo letí do vesmíru na dvě etapy. V té první vynese letoun nosné letadlo WhiteKnightTwo do výšky okolo 15 kilometrů. Následně SST zažehne raketové motory a vystoupá do výšky sta kilometrů. Levnější než Virgin Galactic bude raketoplán Lynx společnosti XCOR Aerospace, který bude vynášet turisty jen za 95 tisíc dolarů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: Virgin GalacticDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Hod oštěpem se poprvé objevil na olympijských hrách v roce 708 př. n. l. jako součást pětiboje. Od roku 1908 je součástí programu moderních olympijských her pro muže a od roku 1932 pro ženy. (ilustrace: Shutterstock)

Historie

Skořicí se nemusíte jen dusit v rámci šílených výzev na internetu. Podle řady výzkumů má blahodárné účinky na lidské zdraví. (foto: PixabayCC0)

Věda

Jupiter se svým největším měsícem Ganymedem na snímku Hubbleova teleskopu. (foto: NASA, ESA, E. Karkoschka (University of Arizona)CC BY-SA 4.0)

Vesmír
Zajímavosti

Německý tank PzKpfw VI, dva stroje tohoto typu zničily v Malinavě 15 nepřátelských obrněnců. (foto: Shutterstock)

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907