Do vesmíru poletí i Leonardo DiCaprio. Sedadlo vedle něj stálo 19 milionů

27.05.2014 - Petr Broža

Virgin Galactic začne příští rok létat do vesmíru. Svoje letenky si už pořídila řada celebrit


Reklama

Rok 2015 bude rokem kosmické turistiky. Do vesmíru se vydá letoun SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic, který nabídne krátký let na hranici vesmíru. Tam stráví pasažéři několik minut ve stavu beztíže, než se vrátí zpět na Zemi.

Standardní letenka stojí 250 000 dolarů, v současné době si ji zakoupilo na sedm stovek pasažérů. Mezi nimi je například Angelina Jolie, Ashton Kutcher, Justin Bieber nebo Leonardo DiCaprio. Místo vedle posledně jmenovaného bylo vydraženo v Cannes v aukci amfAR na podporu výzkumu AIDS za 700 000 eur, tedy skoro milion dolarů (a přes 19 milionů korun). Loni byla vydražena tři místa za celkovou cenu 3,8 milionu dolarů.

SpaceShipTwo letí do vesmíru na dvě etapy. V té první vynese letoun nosné letadlo WhiteKnightTwo do výšky okolo 15 kilometrů. Následně SST zažehne raketové motory a vystoupá do výšky sta kilometrů. Levnější než Virgin Galactic bude raketoplán Lynx společnosti XCOR Aerospace, který bude vynášet turisty jen za 95 tisíc dolarů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: Virgin Galactic

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907