Dobré oko, rychlá spoušť: Mezinárodní vesmírná stanice na Měsíci

03.08.2015 - Martin Reichman


Reklama

Vyfotit Mezinárodní vesmírnou stanici během jejího tranzitu přes měsíční kotouč rozhodně není nic jednoduchého. ISS se na oběžné dráze pohybuje úctyhodnou rychlostí 7,66 kilometru za sekundu a její přechod přes Měsíc tak trvá pouhý zlomek sekundy. Billu Ingallsovi se to přesto podařilo. Snímek byl pořízen 2. srpna ve městě Woodford  ve Virginii.

Reklama

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASA, Bill Ingalls

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907