Dobývání vesmíru po americku: NASA ukázala svoje plány pro budoucnost

05.03.2014 - Redakce


Reklama

NASA připravila návrh rozpočtu pro rok 2015, který obsahuje požadavky na financování již spuštěných a také nových projektů. O nich hovoří v následujícím videu nejen šéf NASA, ale i další lidé zodpovědní za vývoj, vědu a techniku v NASA. Podívejte se na stručný sestřih toho, co NASA v následujících letech připravuje.

Mimo jiné jde o projekt SLS a Orion, který má astronauty dostat na Mars, stavbu teleskopu James Webba, který nahradí Hubbleův dalekohled, družici WFIRST hledající exoplanety nebo nový rover plánovaný na rok 2020.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907