Dopravní letadlo jako akrobat: Neuvěřitelné kousky Boeingu 787-9

26.07.2014 - Jan Miklín


Reklama

Na letošním leteckém veletrhu ve Farnborough předvedli testovací piloti americké aerolinky dech beroucí show ukazující, kam až sahají limity moderního letounu. Kapitáni Randall Lee Neville a Mike Bryan své představení pečlivě plánovali na simulátoru, aby „ukázali manévry, které většina pilotů neuvidí za celou kariéru, k předvedení bezpečnosti letounu." Show začala strmým startem (30°oproti běžným 10-20), pokračovala náklonem na 60° a přistáním s okamžitým průběžným startem, následovaným ostrou zatáčkou. Verze Dreamlineru s označením 787-9 se právě dostává do rukou prvních aerolinkových pilotů, jimiž jsou kapitáni Air New Zealand.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pochod žen v roce 1915 v New Yorku. K volbám zde mohly dámy poprvé v listopadu 1918.

Historie

Léčba eboly bude náročná i s fungujícími léky

Věda

Hřebčín v Kladrubech je nejstarším nepřetržitě fungujícím místem svého druhu na světě.

Zajímavosti

Brokovnice TP-82, která byla u ruských kosmonautů součástí tzv. balíčku pro přežití, měla pod dvouhlavní ještě třetí hlaveň, jež mohla vystřelit signalizační náboj.

Vesmír

Nažka pocházející z rozšířené trvalky – hlaváče fialového (Scabiosa columbaria). Snímek slouží zároveň jako srovnání dvou metod mikroskopie. Nalevo je obrázek ze světelného mikroskopu, který je ve skutečných barvách a působí „živěji“, napravo je dobarvený snímek z elektronového mikroskopu, který na rozdíl od prvního poskytuje větší množství detailů a hloubku ostrosti. (Autor: Viktor Sýkora)

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907