Drama v Číně: Praskající skleněný chodník ve stometrové výšce

10.10.2015 - redakce 100+1


Reklama

Obrovský boom skleněných staveb si v Číně vybral první daň. V jedné z výplní skleněné lávky, vinoucí se v nadmořské výšce přes tisíc metrů nad mořem, se objevily praskliny. Lávka byla přitom v provozu teprve od 20. září. Očití svědci popisují, že zaslechli zvuk praskajícího skla a cítili jemné chvění. Poškození lávky dokazují i fotografie pořízené přímo na místě.

TIP: Čína otevřela nejdelší skleněný most na světě

Podle čínských úřadů nebyl nikdo z návštěvníků ve vážném ohrožení. Skleněné výplně jsou prý třívrstvé, přičemž poškozena byla pouze svrchní vrstva. Lávka byla přesto okamžitě uzavřena a pracuje se na odstranění poškozené části. Zprávy o příčinách poškození výplně se rozcházejí, podle jedné z verzí poškodil sklo padající kámen, podle čínských úřadů může za poškození jeden z návštěvníků, který na lávku upustil nerezovou termosku. Skleněná lávka se nachází v centrální části země v provincii Che-nan a je součástí rozsáhlého turistického komplexu.

Turistický komplex v Čang-ťia-ťie

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907