Drama v Číně: Praskající skleněný chodník ve stometrové výšce

10.10.2015 - redakce 100+1


Reklama

Obrovský boom skleněných staveb si v Číně vybral první daň. V jedné z výplní skleněné lávky, vinoucí se v nadmořské výšce přes tisíc metrů nad mořem, se objevily praskliny. Lávka byla přitom v provozu teprve od 20. září. Očití svědci popisují, že zaslechli zvuk praskajícího skla a cítili jemné chvění. Poškození lávky dokazují i fotografie pořízené přímo na místě.

TIP: Čína otevřela nejdelší skleněný most na světě

Podle čínských úřadů nebyl nikdo z návštěvníků ve vážném ohrožení. Skleněné výplně jsou prý třívrstvé, přičemž poškozena byla pouze svrchní vrstva. Lávka byla přesto okamžitě uzavřena a pracuje se na odstranění poškozené části. Zprávy o příčinách poškození výplně se rozcházejí, podle jedné z verzí poškodil sklo padající kámen, podle čínských úřadů může za poškození jeden z návštěvníků, který na lávku upustil nerezovou termosku. Skleněná lávka se nachází v centrální části země v provincii Che-nan a je součástí rozsáhlého turistického komplexu.

Turistický komplex v Čang-ťia-ťie

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907