Dřevěný chopper: Vyřezaná motorka, která jezdí

03.06.2014 - Jan Miklín


Reklama

Dvaapadesátiletý maďarský řidič traktoru Istvan Puskas má zvláštní koníček. Ze dřeva vyřezává nejrůznější dopravní prostředky – a ty fungují. Posledním kouskem do sbírky je tento třímístný chopper, jehož vyřezání z borovicového dřeva zabralo dva roky. Jediné, co není ze dřeva, jsou pneumatiky, řídítka (ty jsou tvořeny rohy krávy) a samozřejmě motor. Do svého „dřevocyklu“ totiž Maďar namontoval motor z malého Fiata, ovšem benzín do něj teče ze dřevěného soudku. Na dlouhé cesty však tenhle stroj není: jednak postrádá odpružení, jednak jede maximálně 20 km/h.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907