Dřevěný chopper: Vyřezaná motorka, která jezdí

03.06.2014 - Jan Miklín


Reklama

Dvaapadesátiletý maďarský řidič traktoru Istvan Puskas má zvláštní koníček. Ze dřeva vyřezává nejrůznější dopravní prostředky – a ty fungují. Posledním kouskem do sbírky je tento třímístný chopper, jehož vyřezání z borovicového dřeva zabralo dva roky. Jediné, co není ze dřeva, jsou pneumatiky, řídítka (ty jsou tvořeny rohy krávy) a samozřejmě motor. Do svého „dřevocyklu“ totiž Maďar namontoval motor z malého Fiata, ovšem benzín do něj teče ze dřevěného soudku. Na dlouhé cesty však tenhle stroj není: jednak postrádá odpružení, jednak jede maximálně 20 km/h.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opravený člun Stødig se do svého důchodu ještě nechystá.

Zajímavosti

Chamtivá markýza Marie Margareta Brinvilliers (vlevo) a Kateřina Deshayesová přezdívaná „La Voisin“.

Historie

<h3>Relikt z pravěku</h3><p>Ostrorepi jsou označováni jako živoucí fosilie a při pohledu na ně se není čemu divit. Jejich vyhynulí příbuzní, kyjnožci, dorůstali až tří metrů. Dnešní ostrorepi se (naštěstí) spokojí s šedesáti centimetry – největším druhem je ostrorep americký, menší zástupce pak najdete na indickém a japonském pobřeží.&nbsp;</p>

Zajímavosti

Vizualizace rychle rotující hvězdy J040643.

Vesmír

Oblíbený domácí mazlíček a nejrozšířenější poddruh želvy nádherné má dnes v Evropě „červenou“. A díky červeným skvrnám za očima ho také bezpečně poznáte.

Příroda
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907