Dřina a disciplína: Čínská léčebna pro internetové závisláky

13.12.2014 - Martin Reichman

Velký počet čínských uživatelů internetu se potýká se závislostí na online světě. V návratu do reálného světa jim má pomoci náročný režim v rehabilitačním centru


Reklama

Čína má nejvyšší počet uživatelů internetu. Podle serveru Internet World Stats se v Číně k celosvětové síti připojuje 642 milionů uživatelů, což je mimochodem více, než v celé Evropě dohromady. Číňané na internetu také tráví nejvíce volného času.

Odhaduje se, že až 70% čínských uživatelů je mladších 30 let a pro značnou část z nich je internet jedinou náplní jejich volného času.

Americká fotografka Jennifer Osborne navštívila pekingské Rehabilitační centrum pro internetové závislosti, které pomáhá mladým lidem závislým na internetu. Většina osazenstva zdejšího centra zde není z vlastního rozhodnutí, obvykle je sem dotlačily okolnosti, nebo jsou zde z rozhodnutí rodičů či úřadů. Nejedná se ale o léčebnu v medicínském slova smyslu, v centru Dr. Tao Ran panuje tvrdý polovojenský režim vyžadující absolutní disciplínu. Terapie zde probíhá prostřednictvím fyzicky náročných cvičení a neposlušnost se zde netrpí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    jenosbornestudio.com

  • Zdroj fotografií: Jen Osborne

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Tropické cyklóny dostávaly jména už před několika staletími. Bouře byly tehdy pojmenovávány podle míst, kde působily velké škody nebo podle svatých.

Zajímavosti

Koncept lunární motorky Tardigrade.

Vesmír

Všemi barvami hrající kopce Aktau v NP Altyn-Emel jsou tvořeny měkkými sedimenty

Příroda
Historie

U Tannenbergu Rusové ztratily desetitisíce mužů, ale tisk bitvu označil za pouhý lokální neúspěch.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907