Dubajský Star Trek: Luxusní hotel na moři

04.02.2014 - Jan Miklín

Dubaj je takřka město zázraků, a tak kde jinde než právě zde by měl vyrůst unikátní hotel, nabízející ničím nerušené pohledy do mořského světa. Některé jeho části totiž budou ponořeny pod vodou


Reklama

Projekt polské firmy Deep Ocean Technology vypadá na první pohled, jakoby na pobřeží přistáli mimozemšťané. Z vody čouhá několik ocelových a prosklených disků, propojených štíhlými pilíři. A další se skrývají pod hladinou.

Exkurze do mořského světa se skleničkou v ruce

Konkrétně: hlavní disky budou dva, z toho jeden nad hladinou a druhý pod ní, spojeny pěti pilíři (hostícími například výtah) a nad mořem se bude „vznášet“ ještě několik menších disků, z nichž jeden bude sloužit jako přistávací plocha pro helikoptéru. Pět až sedm metrů nad hladinou bude restaurace, lázně a zábavní centrum. Atraktivnější pro hosty však bude návštěva disku spodního.

Zde je totiž plánováno jednadvacet hotelových pokojů, z jejichž oken se hosté budou kochat pohledem přímo mezi korály a pestrobarevné rybky. Stejné pohledy se jim naskytnou i z baru, nebo budou moci využít podvodního východu potápěčského centra a jít (či spíše plout) objevovat mořský svět přímo.

Nutno podotknout, že dubajský hotel nebude první svého druhu – podmořské ubytování najdeme třeba na Maledivách nebo Floridě. Půjde však o jedničku co do velikosti.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přistání na letišti Courchevel je možné pouze se speciální licencí – jde o páté nejnebezpečnější letiště světa.

Zajímavosti

Současné kombajny váží desítky tun a velice zatěžují půdu na polích, což ohrožuje jejich úrodu.

Věda
Reklama

Konstelace satelitů Swarm

Vesmír

Eisenhower považoval za nejlepšího německého velitele Gerda von Rundstedta (zcela vlevo).

Válka
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907