Dvouhlavý krokodýl: Realita nebo vtípek?

02.07.2014 - Jan Miklín

Když Justin Arnold venčil na Floridě svého psa, nevěřil vlastním očím. Na písčité pláži uviděl dvouhlavého krokodýla, a prý nebyl sám. Je fotka výsledkem práce ve Photoshopu, nebo je něco takového možné?


Reklama

Dvouhlavá zvířata se občas vyskytnou. Děje se tomu v případě, kdy se jednovaječná dvojčata neoddělí kompletně. I u plazů jsou takové případy známé, v přírodních podmínkách však tito jedinci nemají příliš velkou šanci na přežití.

Boj mezi hlavami

Dokonce ani v případě lidské péče není úspěch zaručen. Ilustruje to případ dvouhlavého hada korálovky sedlaté pojmenované Medúza. I když dvouhlavý had má jeden trávící systém, při krmení na sebe hlavy vzájemně útočily. Proto jim potrava musela být podávána přesně simultánně. V přírodě by se ovšem takový had stěží nažral, spíše by zahynul vyčerpáním po neustálém schizofrenním boji.

TIP: Chorvatský důchodce našel na zahradě raritu: Dvouhlavého hada

Podezření na fotografii dvouhlavého krokodýla vzbuzuje například nepřítomnost stop či zdání, jakoby se krokodýl nad pláží vznášel. Justin Arnold se také na svém blogu věnuje nejrůznějším podivným tvorům, kteří spíše než výsledek evoluce vypadají jako vtípky. Těžko říct, jak to doopravdy bylo s krokodýlem.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: justinalanarnold.tumblr.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lukulské hody movitých Římanů na mozaice z 3. století.

Zajímavosti

Milující srdce přírody | Jim Picôt

Celkový vítěz - žralok plující v hejnu lososů.

Revue

Dávný Mars před 4 miliardami let mohla z části pokrývat voda

Vesmír

Robotický koala vylepšený koalí močí a trusem pátrá po tom, zda mají krávy sklony ušlapat koaly, když se ocitnou na zemi.

Věda
Historie

Vědci dlouho předpokládali, že humři necítí bolest, protože nemají skutečný mozek. Pozdější výzkum ale ukázal, že korýši na poškození tkáně reagují fyzicky i hormonálně, tudíž bolest pravděpodobně cítí.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907