Elegantní retro elektromobil Carice Mk1: krásný, ale velmi drahý

05.08.2014 - redakce 100+1

Elektromobily jsou bezpochyby šetrné k životnímu prostředí, méně šetrné už ale bývají k peněženkám případných zájemců. Holandská elektro-novinka Carice Mk1 v tomto směru nikterak nevybočuje, je krásná na pohled, po technické stránce ale příliš neohromí.


Reklama

Ultralehký elektromobil s vizáží Porsche 356, pochází z dílny holandské malosériové speciálky Carice Cars. Vůz, který je kompletně vyrobený z lehkého plastu a váží pouhých 350 kilogramů, firma nabízí v provedení s několika motory.

Nejsilnější varianta nabídne 56 koní, slabší motor pak 22 koňských sil. K mání bude i juniorská verze pro řidiče od 16 let, s výkonem 6 koní. Neohromí ani maximální rychlost, která je 100 km/h, při dojezdové vzdálenosti 110 až 130 kilometrů. Naopak dech beroucí je cena elektrovozítka – nejsilnější verze vás vyjde na necelých 27 tisíc euro, tedy zhruba 735 tisíc korun.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Carice Cars

  • Zdroj fotografií: Carice CarsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907