Elegantní retro elektromobil Carice Mk1: krásný, ale velmi drahý

05.08.2014 - redakce 100+1

Elektromobily jsou bezpochyby šetrné k životnímu prostředí, méně šetrné už ale bývají k peněženkám případných zájemců. Holandská elektro-novinka Carice Mk1 v tomto směru nikterak nevybočuje, je krásná na pohled, po technické stránce ale příliš neohromí.


Reklama

Ultralehký elektromobil s vizáží Porsche 356, pochází z dílny holandské malosériové speciálky Carice Cars. Vůz, který je kompletně vyrobený z lehkého plastu a váží pouhých 350 kilogramů, firma nabízí v provedení s několika motory.

Nejsilnější varianta nabídne 56 koní, slabší motor pak 22 koňských sil. K mání bude i juniorská verze pro řidiče od 16 let, s výkonem 6 koní. Neohromí ani maximální rychlost, která je 100 km/h, při dojezdové vzdálenosti 110 až 130 kilometrů. Naopak dech beroucí je cena elektrovozítka – nejsilnější verze vás vyjde na necelých 27 tisíc euro, tedy zhruba 735 tisíc korun.

  • Zdroj textu:

    Carice Cars

  • Zdroj fotografií: Carice Cars

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Bitva na Kulikově poli 

Historie

Letecký snímek pahorku Navan Fort

Věda

Přivrácenou stranu Měsíce možná zpočátku silně zahřívala rozpálená Země. Nemohlo by jít o příčinu odlišného geologického vývoje obou jeho polokoulí?

Vesmír
Zajímavosti

Po vítězství u Kurska se Abdulin zúčastnil bojů u řeky Dněpr a koncem listopadu 1943 utrpěl u Znaměnky vážné zranění.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907