Elektromotorka poprvé rychlejší než spalovací stroje. Jezdí 389 v hodině

23.09.2014 - redakce 100+1

Eva Hakansson se po pláních solného jezera proháněla se svou elektromotorku rychlostí 389 kilometrů v hodině a stanovila tak nový rychlostní rekord motocyklu s elektrickým pohonem


Reklama

KillaJoule je nejrychlejším elektrickým motocyklem na světě. Na pláních solného jezera Bonneville dosáhla její konstruktérka a řidička Eva Hakansson rychlost 389.219 km/h a překonala tak dosavadní rekord o více než 40 kilometrů v hodině.

Eva Hakansson navíc se svou futuristickou elektromotorkou poprvé porazila i stroje se spalovacími motory. Kromě rychlostního rekordu v rámci prestižního klubu Bonneville 200 MPH se Eva pyšní i titulem nejrychlejší motorkářky světa a její stroj KillaJoule je i nejrychlejší sajdkárou světa. Třiatřicetiletá Eva Hakansson, která je doktorandkou univerzity v Denveru, si elektromotorku KillaJoule postavila sama ve své garáži. Její vývoj trval pět let.

 

 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907