Exkluzivní video: Podívejte se na Zemi pohledem astronautů z ISS

14.10.2014 - Martin Reichman


Reklama

Nejkrásnější pohled na svět je prý ze hřbetu koně, troufáme si tvrdit, že pohled na Zemi z Mezinárodní vesmírné stanice je neméně krásný. Přesvědčit se o tom můžete ve videu, pořízeném v rámci mise 28 a 29, v srpnu až říjnu 2011.

Astronautům se v tomto časosběrném snímku podařilo zachytit fantaskní obrazy polárních září, podmanivé noční scenérie kanadských i amerických měst, východy Slunce, drsné pouště i nekonečné oceány. Velkolepou vizuální show navíc skvěle dotváří podmanivá hudba německého hudebníka s českými kořeny – Jana Jelínka. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    YouTube

  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Příslušníci americké námořní pěchoty ve Vietnamu, kde docházelo k desítkám případů fraggingu. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Marines, CC0)

Válka

Archeologové se domnívají, že reliéf znázorňuje náčelníka, který se během rituálu nachází v transu a předvádí řev jaguára. (foto: Centro INAH TabascoCC0)

Věda

Hraje i svítí

Numi 2 | kde: USA | cena: 135 tisíc korun 

Zatímco jiné toalety překvapují vzhledem, tvarem či použitými materiály, cena modelu Numi 2 od společnosti Kohler odráží jeho funkčnost. Záchod dostal do vínku pohybové senzory, a automaticky tak zvedá poklop. Prkénko je samozřejmě vyhřívané a nastavit si lze také následnou očistu, tedy teplotu proudu vody a vysoušení teplým vzduchem. Pokud navíc při „sezeních“ očekáváte specifickou atmosféru místnosti, jistě vás potěší, že Numi 2 nabízí volitelné osvětlení a bluetooth reproduktor, který vám přehraje oblíbenou hudbu. (foto: Profimedia)

Revue

Vizualizace budoucí ruské vesmírné stanice. (foto: Roskosmos, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Dobrodružství jeho všedního života by nejspíš vydalo na desítky autobiografických románů, on však o sobě napsal jen jediný: knihu Storia della mia vita – Dějiny mého života. (foto: Wikimedia Commons, Kelly GalbraithCC BY-SA 4.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907