Smrt temného kouzelníka: Deanu Potterovi se při seskoku neotevřel padák

20.05.2015 - Martin Reichman

Extrémní lezec a BASE juper Dean Potter, který proslul mimo jiné chůzí po provaze nataženém více než 900 metrů nad zemí, zemřel. Při seskoku z výšky 2 300 metrů nad zemí se mu neotevřel padák


Reklama

Potter, přezdívaný Dark Wizard, patřil k nejznámějším představitelům extrémních sportů. Velkou popularitu si získal volnolezeckými výstupy, chozením na laně nad propastí a hlavně BASE Jumpingem – seskoky ve speciálním obleku z útesů a výškových budov. Sobotní seskok ze skaliska Taft Point se ale třiačtyřicetiletému Potterovi a o čtrnáct let mladšímu Huntovi stal osudným. Taft Point se nachází v národním parku Yosemite ve výšce 2 300 metrů nad zemí.

Potter byl kromě adrenalinu také milovníkem psů. Své extrémní kousky častokrát absolvoval i se psem Whisperem, což dokládá i film „Když psi létají“ (When Dogs Fly), uvedený v loňském roce na festivalu Mountainfilm v Coloradu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Independent

  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907