Farmář v Michiganu objevil na svém poli kostru mamuta

05.10.2015 - Martin Reichman


Reklama

Práce na sójovém poli skončila pro farmáře Jamese Bristla v Michiganu nečekaným objevem. Podařilo se mu odkrýt 10 tisíc let staré pozůstatky mamuta. Podle vědců z michiganské univerzity, kteří místo nálezu prozkoumali, se jedná o nejzachovalejší ostatky prehistorického zvířete v tomto americkém státě.

Vědci se domnívají, že mamut byl zhruba čtyřicetiletý samec a na místo nálezu byl umístěn záměrně. V místě dnešního sójového pole bylo před 10 tisíci lety jezero, do jehož vod si část mamuta odložili pravěcí lovci. Svědčí o tom tři kamenná závaží nalezená spolu s pozůstatky zvířete. Profesor Dan Fisher z michiganské univerzity se domnívá, že části zvířete, které chybí, pravěcí lidé zkonzumovali.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907