Farmář v Michiganu objevil na svém poli kostru mamuta

05.10.2015 - Martin Reichman


Reklama

Práce na sójovém poli skončila pro farmáře Jamese Bristla v Michiganu nečekaným objevem. Podařilo se mu odkrýt 10 tisíc let staré pozůstatky mamuta. Podle vědců z michiganské univerzity, kteří místo nálezu prozkoumali, se jedná o nejzachovalejší ostatky prehistorického zvířete v tomto americkém státě.

Vědci se domnívají, že mamut byl zhruba čtyřicetiletý samec a na místo nálezu byl umístěn záměrně. V místě dnešního sójového pole bylo před 10 tisíci lety jezero, do jehož vod si část mamuta odložili pravěcí lovci. Svědčí o tom tři kamenná závaží nalezená spolu s pozůstatky zvířete. Profesor Dan Fisher z michiganské univerzity se domnívá, že části zvířete, které chybí, pravěcí lidé zkonzumovali.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlatá mísa z Ebreichsdorfu.

Věda
Zajímavosti

Krabí mlhovina (vpravo) představuje zřejmě nejslavnější pozůstatek supernovy (SN 1054). Její explozi zaznamenali čínští hvězdáři v roce 1054. Vlevo dole pozůstatek Tychonovy supernovy (SN 1572), jež byla jako jedna z mála viditelná pouhýma očima. Vlevo nahoře Cassiopea A, nejjasnější zbytek po supernově (v radiovém oboru). Světlo z výbuchu k nám dorazilo zřejmě před 350 lety.

Vesmír

Před zpozorováním odstřelovačem chrání prostor pohybu i prostá maskovací síť. Na snímku americký voják v Koreji, 1952.

Válka

Marii Terezii na dobru poddaných nezáleželo tak, jak se traduje. Důležitější byl stabilní stát.

Historie

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907