Farmář v Michiganu objevil na svém poli kostru mamuta

05.10.2015 - Martin Reichman


Reklama

Práce na sójovém poli skončila pro farmáře Jamese Bristla v Michiganu nečekaným objevem. Podařilo se mu odkrýt 10 tisíc let staré pozůstatky mamuta. Podle vědců z michiganské univerzity, kteří místo nálezu prozkoumali, se jedná o nejzachovalejší ostatky prehistorického zvířete v tomto americkém státě.

Vědci se domnívají, že mamut byl zhruba čtyřicetiletý samec a na místo nálezu byl umístěn záměrně. V místě dnešního sójového pole bylo před 10 tisíci lety jezero, do jehož vod si část mamuta odložili pravěcí lovci. Svědčí o tom tři kamenná závaží nalezená spolu s pozůstatky zvířete. Profesor Dan Fisher z michiganské univerzity se domnívá, že části zvířete, které chybí, pravěcí lidé zkonzumovali.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907