Ferrari FXX K: 1036 koní z Maranella

04.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Veselé Vánoce z Maranella! Ferrari svým fanouškům pod stromeček nadělilo pořádnou lahůdku, okruhový speciál FXX K, vycházející z hybridního supersporťáku LaFerrari. Ferrari FXX K je atmosférický dvanáctiválec s objemem 6,3 litru a výkonem výkon 860 koní, zbytek výkonu dodává elektromotor. Písmeno K v názvu znamená KERS (Kinetic Energy Recovery System), tedy technologii rekuperace kinetické energie známou například z vozů formule 1. Přestože rychlostní parametry nového vozu oznámeny nebyly, lze odhadnout, že Ferrari FXX K na tom s rychlostí nebude hůře, než jeho předchůdce LaFerrari, které z nuly na sto zvládlo za méně než tři sekundy. Cena nového vozu určeného výhradně pro závodní okruhy by se měla pohybovat okolo 70 milionů korun.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: auto.ferrari.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907