Festival Lai Rua Fai: Spektakulární defilé zářících lodí na řece Mekong

06.11.2015 - redakce 100+1

Na počest konce půstu se v severovýchodní části Thajska každoročně koná velkolepé představení. Po západu slunce zde vyplouvají na hladinu řeky Mekong plavidla postavená z bambusových tyčí, rozzářená tisíci olejovými lampičkami. Celý průvod trvá přes tři hodiny a končí velkolepým ohňostrojem. Světla vykreslují složité obrazce oslavující Buddhu a krále Hada, který podle pověstí bdí nad řekou a chrání místní obyvatele

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia


Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907