Filmová hvězda ve válečné výrobě

15.09.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Americká herečka Veronica Lake se stala ve čtyřicátých letech hvězdou stříbrného plátna a idolem mnoha mužských srdcí. Kromě nesporného hereckého talentu za svůj úspěch vděčila i svému éterickému zjevu a krásným vlnitým vlasům. Mnohé ženy se ji snažily napodobovat. Za druhé světové války ale mohly být dlouhé vlnité vlasy i nebezpečné. Když se začal zvyšovat počet nehod v továrnách, kdy se dělnicím zapletly vlasy do některého stroje, došlo i na Veronicu Lake. Časopis Life zveřejnil článek obsahující fotografie této hvězdy upozorňující na nebezpečím která číhají na dlouhovlasé ženy v továrních halách. Později dokonce představitelé vlády Spojených států herečku požádali, aby si změnila účes. Veronica Lake jim vyhověla.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907