Filmová hvězda ve válečné výrobě

15.09.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Americká herečka Veronica Lake se stala ve čtyřicátých letech hvězdou stříbrného plátna a idolem mnoha mužských srdcí. Kromě nesporného hereckého talentu za svůj úspěch vděčila i svému éterickému zjevu a krásným vlnitým vlasům. Mnohé ženy se ji snažily napodobovat. Za druhé světové války ale mohly být dlouhé vlnité vlasy i nebezpečné. Když se začal zvyšovat počet nehod v továrnách, kdy se dělnicím zapletly vlasy do některého stroje, došlo i na Veronicu Lake. Časopis Life zveřejnil článek obsahující fotografie této hvězdy upozorňující na nebezpečím která číhají na dlouhovlasé ženy v továrních halách. Později dokonce představitelé vlády Spojených států herečku požádali, aby si změnila účes. Veronica Lake jim vyhověla.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907