Finální rozpis pro Rosettu a Philae: Zítra vyráží na kometu

11.11.2014 - Martin Reichman

Již zítra čeká Rosettu a její modul Philae dlouho očekávaný okamžik. V deset hodin dopoledne se Philae oddělí od své mateřské sondy a vydá vstříc povrchu komety 67P/Churyumov-Gerasimenko


Reklama

Již zítra to vypukne! 12. listopadu v 10 hodin dopoledne se pokusí sonda Philae sestoupit na povrch komety 67P/Churyumov-Gerasimenko. Na poslední tiskové konferenci zástupci ESA oznámili, že Rosetta i Philae jsou ve skvělé kondici a všechna potřebná data jsou již nahrána v jejich pamětech.

K oddělení modulu Philae by mělo dojít v 10:03 hodin našeho času a plánované dosednutí na povrch komety v místě pojmenovaném Agilkia se očekává o 7 hodin později v 17:02 hodin. Signál ze Země k oběma sondám putuje 28 minut a 20 sekund a urazí 511 milionů kilometrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    esa.int

  • Zdroj fotografií: ESA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907