Francouzský Grenoble: Město bez reklam

28.07.2015 - redakce 100+1

Francouzský Grenoble v čele se starostou Erikem Piollem se rozhodl vymýtit z ulic reklamní plakáty či billboardy. Proč? Pro dobro obyvatel, samozřejmě!


Reklama

Tím, že z ulic zmizí 326 reklamních tabulí včetně 64 billboardů, se uvolní místo pro výsadbu více než 50 nových stromů a vznikne tak spousta nového prostoru pro relaxaci. Poutače by z ulic měly být odstraněny během letošního roku, kdy městu vyprší kontrakt s přední světovou firmou zprostředkovávající venkovní reklamu – JCDecaux. Nabízí se otázka, zda si obec se 160 000 obyvateli může dovolit přijít o reklamní výnosy, jež podle internetových stránek JCD dosahují hodnoty až 600 000 eur, tedy zhruba 16 milionů korun.

Starosta se však díry v rozpočtu nebojí. Výdělky z venkovní reklamy prý spadly na pouhou čtvrtinu toho, co město dostávalo v předchozích letech – reklama se dnes prostě přesunula na internet. Finální krok při odstraňování poutačů z ulic představují zastávky městské hromadné dopravy. S těmi však zastupitelstvo nemůže nic dělat až do roku 2019 – teprve pak vyprší smlouva s dopravním podnikem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Flickr

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907