Gigapixelové panorama z Marsu: Výhled na Mt. Sharp

26.06.2013 - Redakce Tajemství vesmíru

<p>První kříženec kosatky černé a delfína skákavého se navzdory intenzivní péči chovatelů nedožil ani jednoho roku.</p>

První kříženec kosatky černé a delfína skákavého se navzdory intenzivní péči chovatelů nedožil ani jednoho roku.


Reklama

Výřez gigapixelového panoramatu, které bylo seskládáno z více než 900 snímků pořízených roverem Curiosity z místa zvaného Rock Nest. Jde o oblast nadějnou pro výzkum, zda mohl být kdysi na Marsu život. Nahoře je ve středu této mozaiky vidět Mt. Sharp, centrální vrchol velkého kráteru, u něhož rover přistál - je vzdálen zhruba pět kilometrů a je i jeho cílem. Dorazit k němu má v průběhu několika let a přitom bude pátrat po zřetelných geologických a chemických stopách.

Celý obrázek je vidět zde.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASADalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907