Google chce mapovat kvalitu ovzduší. S pomocí Street View

03.08.2015 - Stanislav Mihulka

Nový projekt Google k měření kvality ovzduší využívá automobily Street View


Reklama

Google se dal dohromady se společností Aclima a namontovali na automobily projektu Street View čidla pro měření kvality ovzduší. Tři první takto vybavené stroje otestovali během tříměsíčního provozu v centru Denveru.

Aplikace Google Street View, která nabízí panoramatické pohledy v mnoha místech planety, funguje od května 2007. Použité snímky jsou pořizovány pomocí automobilů, tříkolek, vozíků, sněžných skútrů, rozmanitých speciálních dopravních prostředků a někdy také s batohy na zádech operátorů Google.

Cílem projektu s měřením ovzduší je vytvořit mapy kvality ovzduší ve městech s vysokým rozlišením. Automobily Google jsou za tím účelem vybaveny senzory například pro měření obsahu oxidu uhličitého, oxidu uhelnatého, oxidu dusičitého, oxidu dusnatého, ozónu, metanu nebo těkavých organických látek.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Aclima

  • Zdroj fotografií: Aclima

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Skalňák andský je národním ptákem Peru. Tok je pro samce tohoto druhu tak náročný, že se nijak nepodílí na výchově potomstva. Všechnu energii totiž spotřebují na získání partnerky. (foto: Wikimedia Commons, Ricardo SánchezCC BY 2.0)

Příroda

Prokletí smrti

žena z Lemb | Royal Scottish Museum

Ačkoliv tzv. žena z Lemb vznikla již okolo roku 3500 př. n. l., archeologové ji objevili až v roce 1878 na Kypru. Podle legendy skončila každá rodina, která ji vlastnila, rozervána smrtí. Rod prvních majitelů zcela vymřel po šesti letech od získání sošky. Poté skulpturu koupil Ivor Menucci – a jeho příbuzné postihla zkáza za pouhé čtyři roky. Když si pak smrt začala přicházet i pro další vlastníky, padlo moudré rozhodnutí svěřit artefakt do sbírek Royal Scottish Museum. (foto: Wikimedia Commons, Héctor OchoaCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti
Vesmír
Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907