Harley-Davidson: Legenda po 110 letech brázdí silnice

29.04.2014 - PR článek

Zároveň se svou tradicí boří Harley-Davidson i mýty a předsudky, že je pouze pro vybranou sortu lidí. Nejedná se tak ani o minulost značky, kdy byla spojována s motorkářskými gangy, ale spíše o cenovou skupinu


Reklama

Tvrzení, že Harley-Davidson je pouze pro bohaté lidi vůbec neplatí. A tvrzení, že Harley-Davidson je jen pro starší zákazníky a zároveň se jedná o pomalé motocykly už vůbec ne. Kupříkladu řada Dark Custom je zaměřena na mladší cílovou skupinu, která si nepotrpí na lesknoucí se chromy, ale spíše na čisté, jednoduché linie v kombinaci s tmavou barvou či doplňky. Díky krouticímu momentu mají úžasné zrychlení již od nejnižších otáček motoru, čímž zaskočí i supersporty. Všechny modely také disponují nejnovější technologií, jež zaručuje maximální spolehlivost a pohodlí. Systém ABS je tak ve standardu u všech modelů. Už také neplatí, že se jedná o velké a těžké stroje. Modely Sportster jsou velmi agilní motocykly, které zvládne opravdu každý, a navíc jsou ideální volbou do města díky snadnému ovládání.

Přátelé motocyklů

Máte předsudky z filmů? Chcete si koupit Harley-Davidson, ale bojíte se, že Vás veřejnost zařadí jako odpadlíka a gangstera. A bojíte se ostatních motorkářů, o kterých se říká, že jsou nepřátelští, namyšlení a uzavření? Komunita jezdců Harley-Davidson je velmi přátelská a otevřená (rádi sdílejí své zážitky na motocyklech). Konkurenční motocykl není absolutně žádnou překážkou a v žádném případě se tedy nejedná o elitářský klub, naopak, každý je vítán.

V jakémkoliv autorizovaném dealerství najdete profesionální tým odborníků, který vám s úsměvem na tváři poradí se vším, s čím se na ně obrátíte. A navíc – zkušební jízdy jsou zcela zdarma. Od roku 1903 tak americká společnost zásobuje svět těmito stroji. Společnost přežila dva světové konflikty, hospodářské krize, silnou konkurenci a drží se na předních příčkách do dnešních dnů.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Harley-Davidson

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Koalové na Klokaním ostrově nikdy neviděli člověka a záchrana ze spáleného lesa je pro ně velmi stresující.

Zajímavosti
Revue

Americké konopí na předpis má více THC, než je nutné, a nejspíš i více, než je zdrávo.

Věda
Vesmír

Život dobrovolců s sebou nesl nebezpečí komolení češtiny

Historie

Čarokrásní otakárci

V naší přírodě se můžete setkat se dvěma opravdovými klenoty: otakárkem fenyklovým a otakárkem ovocným. Je potěšitelné, že zatímco v nedávno minulých časech byl jejich výskyt velmi vzácný, v posledních letech se s nimi můžete setkat častěji. Přestože se v literatuře dočtete, že otakárek ovocný je v našich krajích vzácnější než fenyklový, moje osobní zkušenost to nepotvrzuje: ovocného vídám mnohonásobně častěji.

Otakárek fenyklový (Papilio machaon) připomíná krasavce z tropů. Od ovocného se liší kresbou na křídlech, sytější základní barvou (béžovou až žlutou), červenými oky a kratšími ostruhami. I tento motýl je skvělým letcem, oddávajícím se hilltoppingu. Je dvougenerační, v nejteplejších oblastech jižní Moravy až třígenerační. Dospělci létají od konce dubna do září. Housenky se živí na miříkovitých rostlinách – např. na mrkvi, kopru, kmínu, fenyklu, bedrníku atd.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907