Havárie vodovodního potrubí uvěznila sibiřské město v ledovém sarkofágu

29.01.2015 - Martin Reichman

Pokud v 40 stupňovém mrazu, praskne uprostřed města vodovodní potrubí, je vždy o zábavu postaráno. Stane-li se to v severovýchodní Sibiři, je to tak nějak očekávaně, ještě větší průšvih


Reklama

Ruské město Dudinka leží v severovýchodní Sibiři. Na ruské poměry je to víska, v českém kontextu bychom řekli menší 24tisícové okresní město. Aktuální teploty zde v těchto dnech padají hluboko pod -40 °C.

Ke krutému mrazu se na počátku týdne přidala i sněhová bouře a uprostřed tohoto nečasu došlo k rozsáhlé řetězové poruše vodovodního potrubí. Voda, která zaplavila ulice, rychle mrzla a vše co bylo v dosahu, tak zmizelo pod silnou, v některých oblastech až metr tlustou, vrstvou ledu. Úřady v Dudince vyhlásily výjimečný stav, kromě přerušené dodávky vody se lidé musejí obejít i bez elektřiny.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Snímek z prosince 1941 dobře ilustruje, že kvalitně maskovaní rudoarmějci mohli útočníky snadno překvapit. Na fotografi i se nachází minimálně 11 vojáků v převlečnících s kapucemi.

Válka

Odborníci odhadují, že pilotované sondy doletí ke svůdným prstencům Saturnu během příštího století.

Vesmír

Thanatosdrakon amaru v životní velikosti, se svým objevitelem.

Věda

Svatá Hedvika Slezská se věnovala službě pro blaho svého lidu a prohloubení křesťanské víry. Zakládala nemocnice, ošetřovací ústavy a kláštery.

Historie

Psi (ale i třeba kočky) mají stejně jako člověk dvě sady zubů – mléčnou a trvalou. Mléčný chrup psa je tvořen 28 zuby, trvalý 42 zuby.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907