Helios: Supermoderní plachetnice poháněná Sluncem

26.04.2015 - redakce 100+1


Reklama

Luxusní solární jachta Helios je dílem mladých italských designérů Marca Ferrariho and Alberta Franchiho. Její hlavní plachty tvoří přibližně 2500 solárních panelů, které jsou schopny generovat elektrickou energii, využitelnou pro pohon, ohřev vody v bazénu, osvětlení a další potřeby plavidla. Spinakr je vyrobený z nylonu a laminované dakronové tkaniny. Elektromotorem poháněná, 55 metrů dlouhá jachta, pojme 10 cestujících a 8 členů posádky a na její palubě nechybí moderní kinosál, restaurace, bazén a doky pro sportovní skútry a kánoe.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Inhabitat

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobře situovaní kamarádi v dětství se vyplatí

Věda

Země se v důsledku oslabování gravitačního vlivu Slunce od své mateřské hvězdy mírně vzdaluje – v průměru o 1,5 centimetru ročně. (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

(ilustrace: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Piloti spolu trávili čas ve službě a po ní například v baru utužovali přátelství. Na snímky americké letouny F4U Corsair kdesi nad Pacifikem. (foto: Shutterstock)

Válka

(ilustrační foto: Shutterstock)

Revue

Pachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia CommonsCC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel DyanCC BY 2.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907