Hororové video: Useknutá hadí hlava stále kouše

21.08.2013 - Jan Miklín

Smrtící instinkty hadů mohou přežít i jejich vlastní úmrtí. Přesvědčí vás o tom video ploskolebce amerického, jehož odseknutá hlava se s chutí zakousla do vlastního těla


Reklama

Mohou za to termoreceptory, u hadů se nacházející v jamkách nad horní čelistí, mezi nosem a očima. Ty hady informují o blízkosti potenciální kořisti nebo ohrožení, a fungují až několik hodin po smrti. Proto také mrtvý had – dokonce i ten s useknutou hlavou – může být nebezpečný svému okolí, přiblíží-li se příliš blízko. Podívejte se na video.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock, youtube.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907