Hotel v rámečku: Krásný výhled na Pacifik

23.08.2013 - Jan Miklín

Moderní umělecké dílo? Podivná futuristická vize? Tak trochu obojí, ale rámeček balancující na útesu je ve skutečnosti moderní hotel na břehu Pacifiku u peruánské metropole Limy


Reklama

Když architekti z madridského studia OOIIO plánovali stavbu pětihvězdičkového hotelu na pobřeží Tichého oceánu v Limě, narazili na překážku. Klasická stavba by bránila ve výhledu na moře, a navíc – klasických staveb stojí všude plno. A tak vymysleli originální stavbu, která má šanci přitáhnout turisty nejen kvůli noclehu, ale sama o sobě.

„Krajina je pro nás důležitá, tak jsme ji zarámovali,“ popisují architekti. Investor už jejich nezvyklý nápad schválil, avšak stavbu musí ještě schválit městské úřady. Až se tak stane, bude trvat zhruba dva a půl roku, než bude hotel se 125 pokoji a množstvím restaurací, konferenčních místností i výstavním prostorem postaven. Nepochybujeme, že se stane novou turistickou atrakcí města pod Andami, stejně jako druhý návrh španělského studia, pěší lávka spojující čtvrti Miraflores a Barranco, inspirované inckými šperky.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari/ OOIIO Architecture

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907