Hřiště v troskách: Příběh o houževnatosti a síle lidí

19.11.2015 - redakce 100+1


Reklama

Při zemětřesení v roce 2010 zemřelo na Haiti 150 tisíc lidí a další stovky tisíc zůstaly bez střechy na hlavou. Jonathan Torgovnik zvěčnil v Port-au-Prince hru dvou Haiťanů v ruinách čtvrti Fort National, kterou otřesy poškodily nejvíc. 

„Tento snímek byl pořízen v Port-au-Prince na Haiti, zatímco jsem pracoval na úkolu pro časopis GEO, kterým bylo zdokumentování úsilí o zotavení a obnovu na Haiti, rok od ničivého zemětřesení. Strávil jsem den chůzí do strmých kopců obklopujících Port-au-Prince v hustě zalidněných čtvrtích, které byly při zemětřesení silně zasaženy, setkáváním se s lidmi a sbíráním příběhů přeživších.

Dorazil jsem na vrchol kopce a spatřil skupinu malých chlapců hrajících kopanou na střeše zničeného domu pode mnou. Sedl jsem si na okraj cesty a pořídil tuto fotografii. Byl to jeden z těch okamžiků, kdy se sejde všechno najednou. Chlapci se soustředili na svou hru, světlo bylo dokonalé a naskytl se mi úžasný výhled na hustě zastavěné město a kopce vlnící se až k oceánu. Pro mne tento snímek vypráví příběh houževnatosti lidí a vyjadřuje sílu ve tváři města, které prošlo zpustošením,“ říká o svém snímku Jonathan Torgovnik.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Jonathan Torgovnik, Reportáž Getty Images

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Snímek z prosince 1941 dobře ilustruje, že kvalitně maskovaní rudoarmějci mohli útočníky snadno překvapit. Na fotografi i se nachází minimálně 11 vojáků v převlečnících s kapucemi.

Válka

Odborníci odhadují, že pilotované sondy doletí ke svůdným prstencům Saturnu během příštího století.

Vesmír

Thanatosdrakon amaru v životní velikosti, se svým objevitelem.

Věda

Svatá Hedvika Slezská se věnovala službě pro blaho svého lidu a prohloubení křesťanské víry. Zakládala nemocnice, ošetřovací ústavy a kláštery.

Historie

Psi (ale i třeba kočky) mají stejně jako člověk dvě sady zubů – mléčnou a trvalou. Mléčný chrup psa je tvořen 28 zuby, trvalý 42 zuby.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907