Hunderson waves: Vlnící se most nad Singapurem

17.11.2013 - David Bimka


Reklama

Vpravdě neobvyklá stavba zdobí pětimilionový Singapur. Most pro pěší, pojmenovaný Hunderson waves (Hundersonovy vlny) je se svými 35 m výšky a 284 m délky největší svého druhu v jihovýchodní Asii. Spojuje dvě části rozsáhlého zeleného komplexu, který je oblíbeným místem rodinných výletů. Největší z „vln“ měří 6 m na výšku a 24 m na délku, ostatní dosahují poloviční velikosti. Každá z nich slouží jako střecha a umožňuje počasím nijak nerušený výhled na Jihočínské moře.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907