Hurikán Jimena nad Pacifikem: Takhle vypadá extrémní bouře z vesmíru

30.08.2015 - redakce 100+1


Reklama

Velmi zajímavý snímek pořídil japonský astronaut Kimija Jui na své vůbec první vesmírné misi. Z Mezinárodní vesmírné stanice se mu podařilo vyfotit hurikán Jimena, který se aktuálně nachází uprostřed Tichého oceánu a míří k Havaji. Podle předpovědí by během dnešního nebo zítřejšího dne mohl hurikán zesílit z aktuálního 4. stupně na 5. tedy nejvyšší stupeň podle Saffir-Simpsonovy hurikánové stupnice. Bouře této kategorie způsobují naprosté zničení střech a některé menší budovy mohou být odfouknuty úplně. Předpovědi meteorologů ale naznačují, že by Havajských ostrovů nakonec nemusel dosáhnout a mohl by zeslábnout ještě nad oceánem. V opačném případě dorazí Jimena k Havaji během příštího víkendu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Kimija Jui, NASA

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Obyvatelé španělské vesnice San Bartolomé de Pinares se při příležitosti svátku svatého Antonína scházejí k velké podívané: jezdci na koních přeskakují za zvuku bubnů a jiných nástrojů hořící hranice.

Revue

Během tzv. Maunderova minima se na Slunci neobjevovaly téměř žádné skvrny.

Vesmír

Otrlí vojáci třicetileté války, zběhové, psanci... Stačilo mít trochu štěstí, chladnokrevnosti a odvahy a už ve vás ostatní viděli fexty...

Historie

Čertova studánka na Vyhlídce u Smržovky.

Příroda

Mrtví alkouni na jaře 2016, poblíž Homeru na Aljašce.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907