Hurikán Jimena nad Pacifikem: Takhle vypadá extrémní bouře z vesmíru

30.08.2015 - redakce 100+1


Reklama

Velmi zajímavý snímek pořídil japonský astronaut Kimija Jui na své vůbec první vesmírné misi. Z Mezinárodní vesmírné stanice se mu podařilo vyfotit hurikán Jimena, který se aktuálně nachází uprostřed Tichého oceánu a míří k Havaji. Podle předpovědí by během dnešního nebo zítřejšího dne mohl hurikán zesílit z aktuálního 4. stupně na 5. tedy nejvyšší stupeň podle Saffir-Simpsonovy hurikánové stupnice. Bouře této kategorie způsobují naprosté zničení střech a některé menší budovy mohou být odfouknuty úplně. Předpovědi meteorologů ale naznačují, že by Havajských ostrovů nakonec nemusel dosáhnout a mohl by zeslábnout ještě nad oceánem. V opačném případě dorazí Jimena k Havaji během příštího víkendu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Kimija Jui, NASA

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Tolkienovi vydělaly jeho knihy tolik peněz, že litoval, že neodešel do důchodu dříve. Kvůli své slávě se navíc musel nechat vyškrtnout z telefonního seznamu.

Zajímavosti

Mozkové čipy přeloží mozkové vlny do srozumitelného textu

Věda

Do řeky, která v belgické zoo protéká výběhem rodinky orangutanů, umožnili přístup vydrám.

Revue

Současná astronomie nahlíží na Plejády jako na otevřenou hvězdokupu vzdálenou zhruba 445 světelných let, jejíž členky vznikly z jednoho prachoplynného mezihvězdného mračna asi před 110 miliony roky. 

Vesmír

Svatý Jiří byl podle křesťanské hagiografie římský voják pocházející z Anatolie, dnešního Turecka. Jeho nejslavnější zápas s drakem se měl odehrát u města Kyrény v Libyi.

Historie

Britské motorové čluny na hlídce v roce 1940.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907