Ideální počasí pro zločin? Statistika ukazuje, že je to 18°C

04.05.2015 - Martin Reichman

Kdy je největší pravděpodobnost, že se stanete obětí zločinu? Za teplého dne, kdy rtuť teploměru vystoupá k 18°C


Reklama

Doktor Peter Langmead z Manchesteru analyzoval 6,6 milionů policejních záznamů za uplynulých 10 let a přišel k překvapivému závěru – s rostoucí teplotou stoupá i míra zločinnosti. Jeho závěry potvrzují i psychologové, kteří tvrdí, že vyšší okolní teplota skutečně ovlivňuje míru agrese u lidí. Největší počet zločinů se stane v teplých dnech, kdy rtuť teploměru vystoupá na 18°C, po překročení této teploty ale začíná zločinnost opět klesat.

Pro pokles zločinnosti za horkých dnů ovšem analýza nenabízí jednoznačné vysvětlení. Policejní odborníci jsou ale přesvědčeni, že pokles souvisí s prázdninami a dovolenými. Nižší počet zločinů tak patrně znamená, že letní dovolenou si dopřávají i zločinci, případně, že během horkých dnů se ani lupičům nechce pracovat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907