Inspirace filmem Gravitace: NASA vybrala fotografie ze skutečného vesmíru

04.03.2014 - Redakce

NASA se inspirovala filmem Gravitace a vybrala několik nádherných fotografií Země, Slunce a Mezinárodní vesmírné stanice ve stylu tohoto blockbusteru


Reklama

Film Gravitace posbíral sedm Oscarů a bezesporu patří k jedněm z nějvětších počinů poslední doby, které propagují vesmír a život v něm. Ačkoliv jde o fikci, kde můžeme najít řadu zjednodušení, chyb a přizpůsobení reality, jde o film, který reálný pobyt ve vesmíru do velké míry reflektuje. Dokáže tak diváky dokonale vtáhnout do děje.

NASA si z filmu vzala inspiraci a na Flickru vytvořila stránku, kde shromáždila řadu snímků z oběžné dráhy, které by si ve filmu klidně mohly „zahrát“.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Flickr.com

  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907