Inteligentní sportovní podprsenka větrá, když se majitelka zapotí

15.09.2015 - Stanislav Mihulka

Oblečení od společností Chromat a Intel reaguje na kondici svého majitele


Reklama

Podprsenky umějí být pěkně nepohodlné, třeba když žena sportuje. Návrháři sportovního oblečení Chromat se spojili s firmou Intel a vytvořili chytrou podprsenku, která reaguje na tělesnou teplotu a pot majitelky. Jejich dalším počinem jsou večerní šaty, které mění vzhled podle hladiny adrenalinu.

Podprsenka Chromat Aeros Sports Bra, která je vytvořená z lycry, síťoviny, neoprénu, 3D tištěných prvků a elektroniky, si hlídá kondici ženy. Pokud se zpotí, začne intenzivněji dýchat a zvýší se její tělesná teplota, tak chytrá podprsenka otevře průduchy a začne větrat. Když žena vychladne, tak i podprsenka vypne větrání.

Zní to skvěle a lze si představit spoustu dalších podobných aplikací, podprsenky ani šaty Chromat ale zatím ještě ani nejsou na trhu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Intel, Chromat

  • Zdroj fotografií: Intel, ChromatDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907