Interaktivní průvodce československými bunkry: každý objekt má svou kartu

23.04.2015 - Redakce Válka Revue

Elektronický průvodce po československých opevněních zahrnuje všechny postavené „řopíky“ i pěchotní sruby


Reklama

Nadšencům provozujícím webové stránky www.opevneni.cz se podařil úctyhodný počin - vytvořili interaktivní mapu, ve které jsou zakresleny všechny bunkry postavené ve 30. letech na obranu země. S ní je propojena elektronická databáze, ve které najdete informace o jednotlivých bunkrech.

Orientace na stránkách i v databázi je intuitivní a uživatelsky přátelská. Na mapě si po přiblížení si můžete rozkliknout vámi vybraný objekt, kde se načte základní lišta s názvem objektu a jeho půdorysem. Po kliknutí na ikonku informace se vám databáze se vám načte informační karta konkrétní stavby.

Interaktivní mapu najdete na této stránce

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907