Interaktivní průvodce československými bunkry: každý objekt má svou kartu

23.04.2015 - Redakce Válka Revue

Elektronický průvodce po československých opevněních zahrnuje všechny postavené „řopíky“ i pěchotní sruby


Reklama

Nadšencům provozujícím webové stránky www.opevneni.cz se podařil úctyhodný počin - vytvořili interaktivní mapu, ve které jsou zakresleny všechny bunkry postavené ve 30. letech na obranu země. S ní je propojena elektronická databáze, ve které najdete informace o jednotlivých bunkrech.

Orientace na stránkách i v databázi je intuitivní a uživatelsky přátelská. Na mapě si po přiblížení si můžete rozkliknout vámi vybraný objekt, kde se načte základní lišta s názvem objektu a jeho půdorysem. Po kliknutí na ikonku informace se vám databáze se vám načte informační karta konkrétní stavby.

Interaktivní mapu najdete na této stránce

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907